New 2026 Dutchmen RV Denali 366RK Fifth Wheel
REAR KITCHEN / LARGEST L-SHAPED SOFA / KING BED SLIDE OUT / SOLAR PANEL SYSTEM / 2 TV / 3 AC!!!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 DENALI 366RK
- DÉCOR – DENALI – TUSCAN
- FREEDOM PACKAGE
- MODERN TECHNOLOGY PACKAGE
- FOUNDATION PACKAGE
- SLIDEOUT AWNING DISCOUNT
- TRIPLE A/C PACKAGE
- 6 POINT HYDRAULIC AUTO LEVELING
- SOLAR PANEL SYSTEM
- SLIDEOUT AWNING
- REFRIGERATOR – 12V – 20 CF
- RVIA SEAL – GO CAMPING
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
You Save: $59,013
Sale Price: $104,995
Stock# 38476
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 40 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Hitch Weight | 2790 lbs |
| Dry Weight | 14615 lbs |
| Cargo Capacity | 3385 lbs |
| Fresh Water Capacity | 108 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Black Water Capacity | 44 gals |
| Tire Size | 17.5" |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V Residential |
| Refrigerator Size | 20 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 8000 lbs |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 40500 btu |
| TV Info | LR 65" HD LED Smart TV, BR 40" LED TV |
| Awning Info | 14' and 18' |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 960047 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


