New 2026 Dutchmen RV Voltage V-Series 3600 Toy Hauler Fifth Wheel
14FT CARAGE / ONAN 5.5 GENERATOR /Automatic Leveling System/ 3 AC's / Slide Toppers/ 3 SEASON DOOR
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 VOLTAGE 3600
- DÉCOR – VOLTAGE – MIDNIGHT
- V-SERIES EXTERIOR PACKAGE
- V-SERIES INTERIOR PACKAGE
- TRIPLE A/C PACKAGE
- GARAGE BED SYSTEM
- SOLAR PANEL SYSTEM
- RAMP PATIO
- 5.5K GENERATOR
- SLIDEOUT AWNING
- REFRIGERATOR – 12V – 16CF
- SLIDEOUT AWNING DISCOUNT
- THREE SEASONS PATIO DOOR IPO SCREEN WALL
- AUTOMATIC LEVELING SYSTEM
- RIVA SEAL – GO CAMPING
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
You Save: $45,978
Sale Price: $79,995
Stock# 37893
Interior Color: Midnight, Platinum
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 40 ft 10 in |
| Ext Height | 13 ft 2 in |
| Interior Color | Midnight, Platinum |
| Hitch Weight | 2915 lbs |
| Dry Weight | 13023 lbs |
| Cargo Capacity | 3777 lbs |
| Fresh Water Capacity | 94 gals |
| Grey Water Capacity | 88 gals |
| Black Water Capacity | 88 gals |
| Generator | 5500W Onan |
| Fuel Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 50" |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 7000 lbs |
| Garage Size | 14 ft |
| Water Heater Type | Tankless |
| TV Info | 50" TV |
| Awning Info | 21' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| VIN | 990072 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


