New 2026 EAST TO WEST Ahara 390DS Fifth Wheel
BARRINGTON MAPLE DECOR
CLIMATE PACKAGE
INTERIOR LUXURY PACKAGE
EXTERIOR LUXURY PACKAGE
16 CU FT 12V RESIDENTIAL REFRIGERATOR
2" TOWING HITCH
SOLAR PACKAGE - 440 WATT PANELS, 2000 WATT INVERTER, 50 AMP
CONTROLLER, 2 BATTERIES
SUPER SOFA IPO THEATER SEAT & DINETTE
STACKABLE WASHER & DRYER
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
You Save: $46,800
Sale Price: $79,500
Stock# N01997
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 42 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Hitch Weight | 3115 lbs |
| Dry Weight | 15664 lbs |
| Cargo Capacity | 3451 lbs |
| Fresh Water Capacity | 64 gals |
| Grey Water Capacity | 132 gals |
| Black Water Capacity | 88 gals |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Available Beds | Two King Beds |
| Refrigerator Type | 12V French Door with Double Drawer Freezer |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Cooktop Burners | 4 |
| Shower Size | 30" x 48" |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 45000 btu |
| TV Info | LR 50" LED TV w/Swing Arm |
| Awning Info | 10' 9" and 16' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


