New 2026 EAST TO WEST Alita 23TK Motor Home Class C
"Guaranteed, Lowest Prices in California" TWIN TO KING Bed / 100W Solar Panel/ Built-In Skylight
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are-
- 2026 ALITA 23TKFT
- TAUPE INTERIOR DECOR
- ALITA VALUE PACKAGE
- 12V LED TV, FOGATTI TANKLESS HOT WATER HEATER, 8 CUBIC FT. 12V REFRIGERATOR, 4000
- WATT CUMMIN GAS GENERATOR, BLACK TANK
- FLUSH, INVERTER PREP, ONE PIECE MOLDED FIBERGLASS FRONT CAP, SIDE SOLAR PREP,
- LEGLESS POWER AWNING WITH LED LIGHT STRIP, ROOF MOUNT SOLAR PREP, REAR AND
- SIDE VIEW CAMERAS W/ MONITOR, SLIDE TOPPER(S}, FRAMELESS WINDOWS WI INTEGRATED DAY/NIGHT SHADES, 2" SIDEWALLS WITH AZDEL COMPOSITE BACKING, 12V TANK
- HEATERS, WINEGARD AIR 360+ INTEGRATED
- ANTENNA
- ROOF MOUNTED 12V SOLAR PANEL•INCLUDES 2ND BATTERY
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
You Save: $59,097
Sale Price: $99,995
Stock# 39217
Chassis: 350 AWD Ford Transit
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft |
| Ext Width | 7 ft 7 in |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 4000 lbs |
| GVWR | 11000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Generator | 4000 Watt |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 2291 |
| Engine | 3.5L EcoBoost V6 |
| Chassis | 350 AWD Ford Transit |
| Horsepower | 310 hp |
| Fuel Capacity | 25 gals |
| Wheelbase | 178 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Two Twin with King Conversion |
| Torque | 400 ft-lb |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 1 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 4630 lbs |
| Axle Weight Rear | 7275 lbs |
| LP Tank Capacity | 40 lbs. |
| Water Heater Type | On Demand |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | Two 12V TVs |
| Awning Info | 16' Luxury Legless Girard w/LED Light Strip |
| Gross Combined Weight | 13500 lbs |
| Shower Type | Angled |
| VIN | B65140 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


