New 2026 EAST TO WEST Alita 23TK Motor Home Class C
"Guaranteed, Lowest Prices in California" TWIN TO KING Bed/ Theater Seating / 100W Solar Panel/ Built-In Skylight
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are-
- 2026 ALITA 23TKFT
- TAUPE INTERIOR DECOR
- ALITA VALUE PACKAGE
- 12V LED TV, FOGATTI TANKLESS HOT WATER HEATER, 8 CUBIC FT. 12V REFRIGERATOR, 4000
- WATT GAS GENERATOR, BLACK TANK
- FLUSH, INVERTER PREP, ONE PIECE MOLDED FIBERGLASS FRONT CAP, SIDE SOLAR PREP,
- LEGLESS POWER AWNING WITH LED LIGHT STRIP, ROOF MOUNT SOLAR PREP, REAR AND
- SIDE VIEW CAMERAS W/ MONITOR, SLIDE TOPPER(S}, FRAMELESS WINDOWS WI INTEGRATED DAY/NIGHT SHADES, 2" SIDEWALLS WITH AZDEL COMPOSITE BACKING, 12V TANK
- HEATERS, WINEGARD AIR 360+ INTEGRATED
- ANTENNA
- ROOF MOUNTED 12V SOLAR PANEL•INCLUDES 2ND BATTERY
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
You Save: $59,674
Sale Price: $101,995
Stock# 39304
Chassis: 350 AWD Ford Transit
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 26 ft |
| Ext Width | 7 ft 7 in |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Int Height | 6 ft 9 in |
| Hitch Weight | 4000 lbs |
| GVWR | 11000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Generator | 4000 Watt |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 2310 |
| Chassis | 350 AWD Ford Transit |
| Fuel Capacity | 25 gals |
| Wheelbase | 178 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Two Twin with King Conversion |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 6 cu ft |
| Cooktop Burners | 1 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 4630 lbs |
| Axle Weight Rear | 7275 lbs |
| LP Tank Capacity | 40 lbs. |
| Water Heater Type | On Demand |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | Two 12V TVs |
| Awning Info | 16' Luxury Legless Girard w/LED Light Strip |
| Gross Combined Weight | 13500 lbs |
| Shower Type | Angled |
| VIN | B68983 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


