New 2026 EAST TO WEST College Avenue 2801S Motor Home Class C
"Guaranteed, Lowest Prices in California" Partial Paint/ Frameless Windows / Automatic Leveling Jacks / Outdoor TV / Theater Seating / King Bed / Solar System / 2 AC !!
-
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are-
- 2026 COLLEGE AVE 2801SF
- EVERLY INTERIOR DÉCOR
- COLLEGE AVENUE VALUE PACKAGE
- EXTERIOR PARTIAL PAINT, UPGRADED
- FURNITURE, SOLID SURFACE COUNTERTOPS,
- PREMIUM BACKSPLASH, 10.7 CUBIC FT. 12V REFRIGERATOR, ONBOARD GENERATOR, POWER
- AWNING WITH LED LIGHT STRIP, BACKUP AND
- SIDE VIEW CAMERAS WITH MONITOR, ONE PIECE
- AUTOMOTIVE PAINTED FIBERGLASS FRONT CAP,
- BLACK TANK FLUSH, 12-VOLT TANK HEATERS,
- WINEGARD ANTENNAE, 40" 12-VOLT SMART LED
- TV
- AUTOMATIC LEVELING JACKS
- ROOF MOUNTED 12V SOLAR PANEL INCLUDES
- 2ND BATTERY
- RVIASEAL
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
You Save: $52,058
Sale Price: $109,995
Stock# 39258
Chassis: Ford E-450
Exterior Color: Full Paint Options: Desert Sage, Cobalt Storm, Midnight Mist
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Int Height | 7 ft |
| Exterior Color | Full Paint Options: Desert Sage, Cobalt Storm, Midnight Mist |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 28 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Generator | 4500/6000 W Gas |
| Fuel Type | Gasoline |
| Miles | 2246 |
| Chassis | Ford E-450 |
| Fuel Capacity | 55 gals |
| Wheelbase | 190 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Dual Swing Refrigerator |
| Refrigerator Size | 10.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 5000 lbs |
| Axle Weight Rear | 9600 lbs |
| LP Tank Capacity | 40 |
| Water Heater Type | High Altitude Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | 12-V Smart TV |
| Awning Info | 15' 6" Power Awning w/LED Strip |
| Gross Combined Weight | 22000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | d39722 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


