New 2026 EAST TO WEST College Avenue 2951OK Motor Home Class C
"Guaranteed, Lowest Prices in California" / Private Bedroom / Outside Kitchen / Auto Leveling / Theater Seating / Solar System / 2 AC !!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 COLLEGE AVENUE 2951OKF
- EVERLY INTERIOR DÉCOR
- COLLEGE AVENUE VALUE PACKAGE
- EXTERIOR PARTIAL PAINT, UPGRADED
- FURNITURE, SOLID SURFACE COUNTERTOPS,
- PREMIUM BACKSPLASH, 10.7 CUBIC FT. 12V
- REFRIGERATOR, ONBOARD GENERATOR, POWER
- AWNING WITH LED LIGHT STRIP, BACKUP AND
- SIDE VIEW CAMERAS WITH MONITOR, ONE PIECE
- AUTOMOTIVE PAINTED FIBERGLASS FRONT CAP,
- BLACK TANK FLUSH, 12-VOLT TANK HEATERS,
- WINEGARD ANTENNAE, 40" 12-VOLT SMART LED TV
- AUTOMATIC LEVELING JACKS
- POWERED PREMIUM THEATER SEATS
- ROOF MOUNTED 12V SOLAR PANEL INCLUDES
- 2ND BATTERY
- DRIVERS SIDE SWIVEL SEATS WITH BOOSTER
- PASSENGER SIDE SWIVEL SEATS WITH BOOSTER
- RVIASEAL
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
You Save: $51,723
Sale Price: $119,995
Stock# 39194
Chassis: Ford E-450
Exterior Color: Full Paint Options: Desert Sage, Cobalt Storm, Midnight Mist
| Sleeps | 7 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Int Height | 7 ft |
| Exterior Color | Full Paint Options: Desert Sage, Cobalt Storm, Midnight Mist |
| GVWR | 14500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 35 gals |
| Grey Water Capacity | 32 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Generator | 4500/6000 W Gas |
| Fuel Type | Gasoline |
| Chassis | Ford E-450 |
| Fuel Capacity | 55 gals |
| Wheelbase | 220 in |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | Dual Swing Refrigerator |
| Refrigerator Size | 10.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight Front | 5000 lbs |
| Axle Weight Rear | 9600 lbs |
| LP Tank Capacity | 40 |
| Water Heater Type | High Altitude Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | 12-V Smart TV |
| Awning Info | 16' Power Awning w/LED Strip |
| Gross Combined Weight | 22000 lbs |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | D20847 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


