New 2026 Forest River RV Cascade 20OGC Destination Trailer
MINI TWO LOFT / TWO BEDROOMS / FRONT WALKAROUND BED / BACK PATIO/ WASHER DRYER COMBO/ ICE MAKER/ DISHWASHER
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 CASCADE 20OGC
- GRAND CANYON DÉCOR
- LIMITED PACKAGE
- RVIA SEAL
Joel was very helpful in the sales department. - Joy
You Save: $22,414
Sale Price: $43,995
Stock# 39359
| Sleeps | 8 |
| Length | 35 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 6 in |
| Hitch Weight | 1010 lbs |
| GVWR | 11210 lbs |
| Dry Weight | 8349 lbs |
| Cargo Capacity | 2861 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Furnace BTU | 30000 btu |
| Available Beds | RV King, Queen |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 27000 btu |
| Awning Info | Full Length Power |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| VIN | 004884 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


