New 2026 Forest River RV Cedar Creek Cottage 412FWC Destination Trailer
Come see just how accommodating this travel trailer can be!
Cedar Creek is dedicated to enhancing the joy of the outdoors and your peace of mind, by building better quality recreational vehicles designed to withstand rugged road conditions and extreme temperatures. When the destination, not the journey is your dream, consider an RV designed with you in mind.
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
You Save: $30,619
Sale Price: $89,989
Stock# 108843
Interior Color: LIVINGSTON
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 42 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Int Height | 11 ft |
| Interior Color | LIVINGSTON |
| Hitch Weight | 2355 lbs |
| GVWR | 18489 lbs |
| Dry Weight | 15489 lbs |
| Cargo Capacity | 3000 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 123 gals |
| Black Water Capacity | 41 gals |
| Available Beds | 1 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Count | 3 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| VIN | 4X4FCR834TS235301 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


