New 2026 Forest River RV Cedar Creek Cottage Fifth Wheels 413FWC Fifth Wheel
LUXURY FRONT LIVING / SECTIONAL SOFA / BATH AND A HALF / WASHER & DRYER / 3 AC !!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 CEDAR CREEK 413 FWC
- LIVINGSTON INTERIOR COLOR
- COTTAGE FIFTH WHEEL PACKAGE
- 18” EXTERIOR POWER AWNING
- 3RD A/C UNIT
- 3 SETS OF STABILIZER JACKS (6 TOTAL)
- CARBON MONOXIDE DETECTOR
- RVIA SEAL
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $27,973
Sale Price: $102,995
Stock# 38589
| Sleeps | 3 |
| Slides | 5 |
| Length | 42 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Hitch Weight | 2480 lbs |
| GVWR | 18500 lbs |
| Dry Weight | 15609 lbs |
| Cargo Capacity | 2891 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 82 gals |
| Black Water Capacity | 82 gals |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 19.6 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| TV Info | LR 55" Smart TV, BR 32" Smart TV |
| Awning Info | 21' |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| VIN | 235427 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


