New 2026 Forest River RV Cedar Creek Experience 38DB Fifth Wheel
TWO BEDROOM/ TWO FULL BATH/ DOUBLE QUEEN HUGE LOFT/ THEATER SEATING / 4 SLIDE TOPPERS / 200 SOLAR PANEL / AUTO LEVELING With 2ND AC!!!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 CEDAR CREEK 38DB
- TUSCAN INTERIOR COLOR
- EXPERIENCE PACKAGE
- SELF REGULATING BEDROOM WALL HEATER BY CADET
- CARBON MONOXIDE DETECTOR
- RVIA SEAL
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $22,373
Sale Price: $84,995
Stock# 37721
| Sleeps | 6 |
| Slides | 4 |
| Length | 43 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Hitch Weight | 2855 lbs |
| GVWR | 16855 lbs |
| Dry Weight | 14704 lbs |
| Cargo Capacity | 2151 lbs |
| Fresh Water Capacity | 75 gals |
| Grey Water Capacity | 82 gals |
| Black Water Capacity | 82 gals |
| Available Beds | Two King Beds |
| Refrigerator Type | 12V with Icemaker |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 8000 lbs |
| Water Heater Capacity | 60000 gal |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR Smart TV w/Swing Arm, BR 32" Smart TV |
| Awning Info | 15' |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| VIN | 235027 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


