New 2026 Forest River RV Cherokee Alpha Wolf 21RB Travel Trailer
Forest River Cherokee Alpha Wolf travel trailer 21RB highlights:
- Rear Bathroom
- Front Bedroom
- Outside Kitchen
- Porcelain Stool Toilet
This travel trailer features a private front bedroom with sliding doors, a queen bed, dual wardrobes, and overhead storage. The main living area includes theater seating in a slide-out to add space and provide a comfortable seating area. The kitchen is L-shaped with solid-surface countertops, a three-burner stove, microwave, refrigerator, and a farm-style sink, along with a bar-top counter for dining. The rear bathroom includes a full shower, toilet, and storage space. The unit is equipped with air conditioning, LED lighting, and standard kitchen and plumbing systems. On the exterior, there are entry steps, an outdoor shower, storage compartments, and an enclosed, insulated underbelly for extended camping use.
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
You Save: $21,980
Sale Price: $34,995
Stock# 5252
| Sleeps | 2 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft |
| Hitch Weight | 665 lbs |
| GVWR | 7665 lbs |
| Dry Weight | 5578 lbs |
| Cargo Capacity | 2087 lbs |
| Fresh Water Capacity | 81 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LED TV |
| Awning Info | 15' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| Solar Wattage | 100 watts |
| VIN | CK2017243 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


