New 2026 Forest River RV Cherokee Alpha Wolf 33BH Travel Trailer
REAR PRIVATE BUNK ROOM / OUTSIDE KITCHEN / TWO BATHROOMS / 3 SLIDE OUT / TWO AC / 200 W SOLAR PANEL
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 CHEROKEE 33BH – L
- TEAGAN ONYX
- WEATHER GUARD PACKAGE
- LIMITED PACKAGE
- JUICE PACK EXPANSION KIT (200W PANEL IPO 100W PANEL)
- 2ND 15K AIR CONDITIONER
- RVIA SEAL
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $20,622
Sale Price: $46,995
Stock# 37980
| Sleeps | 9 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Hitch Weight | 1135 lbs |
| GVWR | 10665 lbs |
| Dry Weight | 8063 lbs |
| Cargo Capacity | 2602 lbs |
| Fresh Water Capacity | 81 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 70 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V Residential Style |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 20' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 016709 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


