New 2026 Forest River RV Cherokee Arctic Wolf 285OPT Fifth Wheel
Rear Quad Bunks / Outdoor Kitchen / Auto Leveling / 200 W Solar Panel / 2 AC !!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 CHEROKEE 285OPT
- TEAGAN ONYX DÉCOR
- ELEMENTAL PROTECTION PACKAGE
- LIMITED PACKAGE
- JUICE PACK EXPANSION KIT (200W PANEL IPO 100W PANEL)
- 2ND 15K A/C IN BEDROOM
- RIVA SEAL
Stopped in cuz steps wouldn’t retract fully and was having problems with water heater. They were really booked, but took time to help us so we could get on the road again very nice people. - Rae
You Save: $37,668
Sale Price: $46,995
Stock# 39378
| Sleeps | 10 |
| Slides | 1 |
| Length | 34 ft 3 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 1 in |
| Hitch Weight | 1570 lbs |
| GVWR | 10585 lbs |
| Dry Weight | 8578 lbs |
| Cargo Capacity | 2007 lbs |
| Fresh Water Capacity | 81 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Number Of Bunks | 3 |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 20' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 720235 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


