New 2026 Forest River RV Cherokee Arctic Wolf 3950SUITE Fifth Wheel
FRONT LIVING / AUTO LEVELING / TWO BATHROOM / KING BED / THEATER SEATING / 200W SOLAR PANEL / 2 AC !!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 CHEROKEE 3950SUITE
- TEAGAN ONYX DÉCOR
- ELEMENTAL PROTECTION PACKAGE
- LIMITED PACKAGE
- JUICE PACK EXPANSION KIT (200W PANEL IPO 100W PANEL)
- RVIA SEAL
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $43,097
Sale Price: $69,995
Stock# 39089
| Sleeps | 6 |
| Slides | 5 |
| Length | 42 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 6 in |
| Hitch Weight | 2240 lbs |
| GVWR | 14240 lbs |
| Dry Weight | 11968 lbs |
| Cargo Capacity | 2272 lbs |
| Fresh Water Capacity | 81 gals |
| Grey Water Capacity | 70 gals |
| Black Water Capacity | 70 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V Residential |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15´and 15´ |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 719913 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


