New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 22RR Toy Hauler Travel Trailer
Perfect for your Toys!
Forest River Cherokee Grey Wolf toy hauler 22RR highlights:
- Fold-Down Sofas
- Large Pantry
- Master Suite
- Outside Storage
- 12' 9" Cargo Space
You will love this Cherokee Grey Wolf toy hauler with a rear ramp door for loading and unloading your toys and gear. If you position the fold-down sofas up against the wall, you will have even more room for extra gear when you are moving down the road. Set up camp and easily create a great dining area with the removable table between each fold-down sofa. You can also create your best meals in a breeze with the airy fryer or cooktop. A large pantry allows you to pack all of the snacks and canned goods you need for your adventure. You will appreciate the master suite up front for a great night's rest on the RV king bed along with easy access into the dual-entry bath.
The Cherokee Grey Wolf by Forest River feature distinctive features, at-home comforts, and durable construction materials so you can enjoy your RV for years to come, plus they are outstandingly affordable! You can choose between travel trailers, toy haulers, and even fish houses, depending on the camping style you prefer. You'll find many convenient amenities both inside and outside, along with comfortable seating and sleeping spaces, and plenty of storage for your personal belongings and camp gear!
Excellent experience. We arrived and Cory was waiting for us in the parking lot. He had the Alpha already set up for us to look at but was also willing to show us anything else we wanted to see. He was laid back and friendly and not pushy in any way. Everyone was super friendly. The store was cute and cozy and had a real nice family feel. It felt like the kind of place you'd like to work yourself - Christina
You Save: $17,842
Sale Price: $31,995
Stock# 99202
| Sleeps | 4 |
| Length | 29 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Hitch Weight | 870 lbs |
| GVWR | 7870 lbs |
| Dry Weight | 5763 lbs |
| Cargo Capacity | 2107 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Available Beds | RV King |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 12 ft 9 in |
| Awning Info | 15' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| VIN | 4X4TCKX27TK099202 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


