New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 23MS Travel Trailer
Forest River Cherokee Grey Wolf travel trailer 23MS highlights:
- U-Shaped Dinette Slide
- Outside Kitchen
- RV King Bed
- Full Bath
- Rear Storage Rack
Enjoy time at the campground in this spacious travel trailer with a front private bedroom and double-size bunks for guests! The front bedroom has a wardrobe and shelf for you to store your clothing and essentials. The full interior kitchen and outside kitchen will let you make meals each day, and everyone can dine around the U-shaped dinette, which can service as extra sleeping space if needed. Or dine under the 15' awning outside! This unit also includes ample storage space, including hidden shelves behind the fireplace and outside storage!
The Cherokee Grey Wolf by Forest River feature distinctive features, at-home comforts, and durable construction materials so you can enjoy your RV for years to come, plus they are outstandingly affordable! You can choose between travel trailers, toy haulers, and even fish houses, depending on the camping style you prefer. You'll find many convenient amenities both inside and outside, along with comfortable seating and sleeping spaces, and plenty of storage for your personal belongings and camp gear!
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
You Save: $16,619
Sale Price: $34,383
Stock# B98842
Interior Color: GRAND CANYON
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 29 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Interior Color | GRAND CANYON |
| Hitch Weight | 870 lbs |
| GVWR | 7870 lbs |
| Dry Weight | 6098 lbs |
| Cargo Capacity | 1772 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15' Full Length Power w/LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 4X4TCKY21TK099842 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


