New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 26DBH Travel Trailer
Forest River Cherokee Grey Wolf travel trailer 26DBH highlights:
- Double-Size Bunks
- Dual Entry
- Walk-In Pantry
- U-Shaped Dinette
- Outdoor Kitchen
This travel trailer features two entry doors, with the rear door leading directly into the full bathroom for easy access. Inside, the main living area includes a large slide-out with a U-shaped dinette and sofa, creating more floor space and providing seating for dining, relaxing, or sleeping.
The kitchen area includes a walk-in pantry for added storage along with standard appliances and cabinet space for food and supplies.
Sleeping space includes double-size bunk beds, an RV king bed in the front bedroom, and additional sleeping space from the dinette and sofa.
The unit is built for practical use with durable construction, multiple storage areas, and a layout designed for easy movement throughout the trailer.
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
You Save: $21,838
Sale Price: $29,995
Stock# 1141
| Sleeps | 9 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Hitch Weight | 940 lbs |
| GVWR | 7940 lbs |
| Dry Weight | 6507 lbs |
| Cargo Capacity | 1433 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15' Full Length Power w/LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Solar Wattage | 200 watts |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


