New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 26DBH Travel Trailer
Outdoor Kitchen / Rear Bath / King Bed / Mid Kitchen / Rear Bunks / Dual Entry
Cherokee Grey Wolf travel trailer 26DBH highlights:
- Double-Size Bunks
- Dual Entry
- Walk-In Pantry
- U-Shaped Dinette
- Outdoor Kitchen
Options Added:
Base Camp Package*
Campfire Package*
Limited Package*
RVIA Seal
Come on inside this Cherokee Grey Wolf travel trailer and experience the convenience of a smooth flow of traffic in and out with two entry doors. The rear door leads into a full bath which is great for accessibility. Once inside, you will notice the large U-shaped dinette and the sofa which sit on the slide and create a spacious footprint for moving about, as well as great places to play games and socialize with your friends and family. A walk-in pantry provides plenty of storage allowing you to stock up on your favorite snacks and dry goods for your family adventure. At night, there is sleeping space for everyone between the double-size bunks and the RV king bed, plus the furniture.
The Cherokee Grey Wolf by Forest River feature distinctive features, at-home comforts, and durable construction materials so you can enjoy your RV for years to come, plus they are outstandingly affordable! You can choose between travel trailers, toy haulers, and even fish houses, depending on the camping style you prefer. You'll find many convenient amenities both inside and outside, along with comfortable seating and sleeping spaces, and plenty of storage for your personal belongings and camp gear!
A 5 year protection plan can be added to this camper for $2,950 or $30/mo*. Ask our team for details!
*Payments are based on 7.99% APR for 180/mo with no taxes included and no money down for qualified applicants. SR1 does not believe in dealer fees. We provide the most transparent pricing in the industry. You will not be charged doc, prep, or destination fees. Please click "get financed" above, to submit an application. We will reply ASAP to the application. Price, information, and availability are subject to change at any time, therefore, information and specifications are not guaranteed. Terms may vary depending on applicants' residency.
*Manufacturer features may or may not apply to certain units and not others within the same brand and / or series. Please confirm what specific options, packages, and capabilities this specific RV has by calling or texting 207-224-8444.
RV Leaders got my attention with their website showing the best price anywhere. They followed up with impressively responsive correspondence. Everyone there was very knowledgeable, enthusiastic, and personable. I highly recommend RV Leaders & Camping Outlet. - Jim
You Save: $20,121
Sale Price: $30,900
Stock# TK100291
Interior Color: Grand Canyon
| Sleeps | 9 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Interior Color | Grand Canyon |
| Hitch Weight | 940 lbs |
| GVWR | 7855 lbs |
| Dry Weight | 6300 lbs |
| Cargo Capacity | 1555 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15' Full Length Power w/LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Solar Wattage | 200 watts |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


