New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 26SS Travel Trailer
REAR KITCHEN / OUTSIDE KITCHEN / THEATER SEATING / ALL POWER JACKS / U-SHAPE DINETTE / HIDDEN PANTRY / 200W SOLAR !!!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 CHEROKEE 26SS
- GRAND CANYON DECOR
- BASE CAMP PACKAGE
- CAMPFIRE PACKAGE
- LIMITED PACKAGE
- JUICE PACK EXPANSION KIT (200W PANEL)
- RIVA SEAL
They went above and beyond to make a wonderful experience buying our camper. From sales to the guys doing the walk through to finance. I would highly recommend them to anyone. Very easy transaction. A+ rating in our book. Thank you for everything. - Jason
You Save: $16,542
Sale Price: $30,995
Stock# 37590
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 30 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 700 lbs |
| GVWR | 7700 lbs |
| Dry Weight | 6183 lbs |
| Cargo Capacity | 1517 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V High Efficiency Residential |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| Awning Info | Power with LED Strip Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 166865 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


