New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 27GH Travel Trailer
200 WATT PANEL, POWER JACKS, REAR CAMERA
Forest River Cherokee Grey Wolf travel trailer 27GH highlights:
- Large Slide Out
- RV King Bed
- Outside Kitchen
- Rear Storage Rack
- Front Kitchen
Since this travel trailer features dual entry doors, you can enter in through the rear master bedroom or the front kitchen; how convenient! The kitchen includes ample counter space and all the appliances to prep meals, along with a pantry up front and a hidden pantry behind the fireplace. Your crew can get comfortable on the sofa or play a game around the U-shaped dinette, although you may just find yourselves outdoors since there is an outside kitchen and a power awning with LED lights. The dual entry bath will let you enter in through the main living area, plus it has a private entrance into the bedroom. Here, you'll find an RV king bed, a wardrobe for your things, and USB ports to keep your electronics charged!
The Cherokee Grey Wolf by Forest River feature distinctive features, at-home comforts, and durable construction materials so you can enjoy your RV for years to come, plus they are outstandingly affordable! You can choose between travel trailers, toy haulers, and even fish houses, depending on the camping style you prefer. You'll find many convenient amenities both inside and outside, along with comfortable seating and sleeping spaces, and plenty of storage for your personal belongings and camp gear!
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
You Save: $20,780
Sale Price: $31,990
Stock# TK099114
Interior Color: GRAND CANYON
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 31 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Interior Color | GRAND CANYON |
| Hitch Weight | 814 lbs |
| GVWR | 7814 lbs |
| Dry Weight | 6324 lbs |
| Cargo Capacity | 1473 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10.7 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| VIN | 4X4TCKC22TK099114 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


