New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf 27LH Travel Trailer
Rear Living / Panoramic Windows / Hidden Pantry/ All Power Jacks / 200W Solar Panel
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 CHEROKEE 27LH
- GRAND CANYON DÉCOR
- BASE CAMP PACKAGE
- CAMPFIRE PACKAGE
- LIMITED PACKAGE
- RIVA SEAL
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
You Save: $15,813
Sale Price: $31,995
Stock# 37636
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 33 ft 6 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 6 in |
| Hitch Weight | 755 lbs |
| GVWR | 7755 lbs |
| Dry Weight | 5953 lbs |
| Cargo Capacity | 1802 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V High Efficiency Residential |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| Awning Info | Power with LED Strip Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 167098 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


