New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf Black Label 18RRBL Toy Hauler Travel Trailer
Small Lightweight Toy Hauler!!
Forest River Cherokee Grey Wolf Black Label toy hauler 18RRBL highlights:
INCLUDES:
~ BASE CAMP PKG.
~ CAMPFIRE PKG.
~ LIMITED PKG.
~ SCREEN WALL/TENT WALL
~ MOON SHADE (DISPLAY PICTURES APPLIED)
~ 200 WATTS OF SOLAR
*** NO FEES ***
- Up to 15' 2" Cargo Space
- Exterior Storage
- Fold-Down Sofa
- Queen-Size Bed
- Full Kitchen
You will undoubtedly love this Cherokee Grey Wolf Black Label toy hauler! Because of its ability to have up to 15' 2" of cargo space, you can easily load up the ramp door and head out to your outdoor toy land, and you can bring much more than just your toys since this trailer also comes with exterior storage, a bedside wardrobe, overhead cabinets, a refrigerator, and a kitchen pantry. The full bathroom is another feature that is going to allow you to experience a true getaway since you won't need to find public facilities to use while you're gone, and the USB charging stations will allow you to charge your phone inside while you're outside playing.
The Cherokee Grey Wolf Black Label by Forest River feature distinctive features, at-home comforts, and durable construction materials so you can enjoy your RV for years to come, plus they are outstandingly affordable! You can choose between travel trailers, toy haulers, and even fish houses, depending on the camping style you prefer. The Black Label upgrade features fiberglass gel coat walls, frameless windows, upgraded solid surface countertops and more!
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
Stock# 7659
Interior Color: ACADIA
| Sleeps | 3 |
| Length | 24 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Interior Color | ACADIA |
| Hitch Weight | 720 lbs |
| GVWR | 7720 lbs |
| Dry Weight | 4879 lbs |
| Cargo Capacity | 2473 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 28 gals |
| Available Beds | Queen |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 15 ft 2 in |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| Awning Info | 15' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 4X4TCKT2XTK096039 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


