New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf Black Label 23MKBL Travel Trailer
Forest River Cherokee Grey Wolf Black Label 23MK travel trailer highlights:
- Private Bedroom
- Walk-Through Bath
- U-Shaped Dinette
- Sofa Seating
- Outside Storage
- Outside Shower
The 23MK is a compact travel trailer with a rear living layout and a front private bedroom. The main living area includes a slide-out with a U-shaped dinette, along with a sofa for additional seating and end tables on each side.The kitchen is positioned nearby with a refrigerator, cooktop, microwave, and overhead storage.
A walk-through bathroom connects the main living space to the front bedroom and includes a shower, toilet, sink, and storage. The front private bedroom features an RV king bed with wardrobes and overhead cabinets.
On the exterior, there is outside storage and an outdoor kitchen for added convenience. This model is designed to provide a functional layout with defined spaces while remaining manageable in size.
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
You Save: $22,809
Sale Price: $31,995
Stock# 5243
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Hitch Weight | 830 lbs |
| GVWR | 7830 lbs |
| Dry Weight | 5958 lbs |
| Cargo Capacity | 1872 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15' Full Length Power w/LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 4X4TCKY29TK099765 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


