New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf Black Label 23MKBL Travel Trailer
Half-Ton Towable / Solar / Private Bedroom / U-Shaped Dinette / Fireplace
Options Added:
Black Label Edition*
Limited Package*
Base Camp Package*
Campfire Package*
RVIA Seal
Forest River Cherokee Grey Wolf Black Label travel trailer 23MK highlights:
- Private Bedroom
- Walk-Through Bath
- U-Shaped Dinette
- Outside Storage
- Outdoor Kitchen
This Cherokee Grey Wolf Black Label travel trailer is perfect for your small family and will leave you planning your next outing before you are back from your current weekend away! You will find all of the comforts you need with plenty of livable space including a U-shaped dinette slide. There is also a sofa for more seating when company arrives, and there are end tables on either side to prevent spills. A spacious walk-through bath leads to a front private bedroom where you will enjoy a great night's rest on a comfortable RV king bed.
The Cherokee Grey Wolf Black Label by Forest River feature distinctive features, at-home comforts, and durable construction materials so you can enjoy your RV for years to come, plus they are outstandingly affordable! You can choose between travel trailers, toy haulers, and even fish houses, depending on the camping style you prefer. The Black Label upgrade features high gloss get coat exterior sidewalls, frameless windows, upgraded solid surface countertops and more!
A 5 year protection plan can be added to this camper for $2,950 or $30/mo*. Ask our team for details.
*Payments are based on 7.99% APR for 180/mo with no taxes included and no money down for qualified applicants. SR1 does not believe in dealer fees. We provide the most transparent pricing in the industry. You will not be charged doc, prep, or destination fees. Please click "get financed" above, to submit an application. We will reply ASAP to the application. Price, information, and availability are subject to change at any time, therefore, information and specifications are not guaranteed. Terms may vary depending on applicants' residency.
*Manufacturer features may or may not apply to certain units and not others within the same brand and / or series. Please confirm what specific options, packages, and capabilities this specific RV has by calling or texting 207-622-0672.
Our journey with RV Leaders has been nothing short of exceptional, from the expansive inventory to the unparalleled customer service that truly set them apart. The range of RVs available was impressive, catering to every possible need and preference one could imagine. - Maria
You Save: $22,588
Sale Price: $32,900
Stock# TK099652
Interior Color: Acadia
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Interior Color | Acadia |
| Hitch Weight | 830 lbs |
| GVWR | 7790 lbs |
| Dry Weight | 5730 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15' Full Length Power w/LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| Solar Wattage | 200 watts |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


