New 2026 Forest River RV Cherokee Grey Wolf Black Label 23MKBL Travel Trailer
Rear Living / Front King Bed / Outdoor Kitchen / Black Label Package / Fireplace
Cherokee Grey Wolf Black Label travel trailer 23MK highlights:
- Private Bedroom
- Walk-Through Bath
- U-Shaped Dinette
- Outside Storage
- Outdoor Kitchen
Options Added:
Base Camp Package*
Campfire Package*
Limited Package*
Black Label Package*
RVIA Seal
This Cherokee Grey Wolf Black Label travel trailer is perfect for your small family and will leave you planning your next outing before you are back from your current weekend away! You will find all of the comforts you need with plenty of livable space including a U-shaped dinette slide. There is also a sofa for more seating when company arrives, and there are end tables on either side to prevent spills. A spacious walk-through bath leads to a front private bedroom where you will enjoy a great night's rest on a comfortable RV king bed.
The Cherokee Grey Wolf Black Label by Forest River feature distinctive features, at-home comforts, and durable construction materials so you can enjoy your RV for years to come, plus they are outstandingly affordable! You can choose between travel trailers, toy haulers, and even fish houses, depending on the camping style you prefer. The Black Label upgrade features high gloss get coat exterior sidewalls, frameless windows, upgraded solid surface countertops and more!
A 5 year protection plan can be added to this camper for $2,950 or $30/mo*. Ask our team for details!
*Payments are based on 7.99% APR for 180/mo with no taxes included and no money down for qualified applicants. SR1 does not believe in dealer fees. We provide the most transparent pricing in the industry. You will not be charged doc, prep, or destination fees. Please click "get financed" above, to submit an application. We will reply ASAP to the application. Price, information, and availability are subject to change at any time, therefore, information and specifications are not guaranteed. Terms may vary depending on applicants' residency.
*Manufacturer features may or may not apply to certain units and not others within the same brand and / or series. Please confirm what specific options, packages, and capabilities this specific RV has by calling or texting 207-224-8444.
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
You Save: $22,474
Sale Price: $32,900
Stock# TK100149
Interior Color: Acadia
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 28 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 8 in |
| Interior Color | Acadia |
| Hitch Weight | 830 lbs |
| GVWR | 7775 lbs |
| Dry Weight | 5675 lbs |
| Cargo Capacity | 2100 lbs |
| Fresh Water Capacity | 52 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Furnace BTU | 20000 btu |
| Available Beds | RV King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15' Full Length Power w/LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Neo-Angled |
| Solar Wattage | 200 watts |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


