New 2026 Forest River RV Cherokee Sabre 38RVHUNTER Fifth Wheel
Great experience, had helpful and very informative members of their team who took the time to walk me around and make sure I found the correct camper for me. JW made the process feel easy and took a ton of stress out of the purchasing process. Will be going back for any future purchases. - Lawerence
You Save: $48,798
Sale Price: $75,892
Stock# R118148
| Sleeps | 7 |
| Slides | 4 |
| Length | 44 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 6 in |
| Hitch Weight | 2390 lbs |
| Dry Weight | 13838 lbs |
| Cargo Capacity | 2552 lbs |
| Fresh Water Capacity | 49 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Camper King |
| Refrigerator Type | Residential Size |
| Number of Awnings | 2 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR Residential TV |
| Awning Info | Adjustable Power with LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 5ZT3SR3B5T6118148 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


