New 2026 Forest River RV Cherokee Timberwolf 39DL Destination Trailer
Huge Loft with Stairs! Kitchen Island!
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
You Save: $30,481
Sale Price: $45,995
Stock# R004555
| Sleeps | 6 |
| Slides | 3 |
| Length | 42 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Hitch Weight | 1095 lbs |
| GVWR | 13095 lbs |
| Dry Weight | 10778 lbs |
| Cargo Capacity | 2317 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 38 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Number of Awnings | 1 |
| Awning Info | 21' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| VIN | 5ZT2CK4B2T1004555 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


