New 2026 Forest River RV Cherokee Wolf Pack 21-14 Toy Hauler Travel Trailer
"THE MOST FUN YOU'LL HAVE BUYING A RV" *** "ASK ABOUT OUR PRICE MATCH PROGRAM"
Forest River Cherokee Wolf Pack toy hauler 21-14 highlights:
- Exterior Storage
- Flip-Down Bed
- Hidden Wardrobe behind Fireplace
- 24" x 36" Tub
You're going to love camping in this toy hauler with 14' 6" total garage space when you utilize the space up front, which is shared by the kitchen and full bath. The bath linen storage will come in handy for clean towels, and the kitchen pantry will let you keep snacks stocked. You can enjoy your meals at the flip-up countertop with two stools, or head outdoors to sit under the 15' power awning with LED lights. This model also includes a flip-down bed for comfy sleeping space!
With any Cherokee Wolf Pack toy hauler by Forest River, you will enjoy never-ending adventures. You'll appreciate the 8' 6" wide body design so you can bring along toys and gear, and there is 4-camera prep with a rear camera if you want the option to make parking easier than ever. There are real wood cabinet doors and drawers inside and LED lights to keep your space well lit. These toy haulers are built with tongue and groove plywood main floors and a forced air heated underbelly and enclosed holding tanks that will help you extend your camping season.
Stopped in to look at options. Wonderful customer service, we were shown several different options to give us a good idea of what we liked and didnt like. Wish all lots were as attentive and helpful rather than pushing a big sale. Definitely will be back. - Lyncee
You Save: $19,216
Sale Price: $40,995
Stock# VF639
Exterior Color: WHITE
| Sleeps | 2 |
| Length | 26 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 11 ft 11 in |
| Exterior Color | WHITE |
| Hitch Weight | 1125 lbs |
| GVWR | 11325 lbs |
| Dry Weight | 6253 lbs |
| Cargo Capacity | 5072 lbs |
| Fresh Water Capacity | 81 gals |
| Grey Water Capacity | 44 gals |
| Black Water Capacity | 44 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | Flip Down |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 24" x 36" |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 14 ft 6 in |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 15' Power w/LED Accent Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 5NHTCTW23TC224314 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


