New 2026 Forest River RV Cherokee Wolf Pack 25-14 Toy Hauler Travel Trailer
LOWEST PRICE NATIONWIDE!!!
No Fees
Forest River Cherokee Wolf Pack toy hauler Pack Lite Series 25-14 highlights:
- Removable Dinette Table
- Front Private Bedroom
- Full Bath
- 18' Awning
- Ramp Door
This model has a similar layout to 24-14.5, but you'll enjoy a larger exterior length and two flip-up tables instead of one! Since there is 14' 2" of total garage space, you can plan to bring along kayaks, bikes, and hiking gear galore. This model includes a removable dinette table with a manual bunk bed so your guests have a comfy place to sleep each night, while you take the Wolf Pack king bed in the front bedroom. There is also full bath and kitchen amenities so you'll have everything you need on each camping trip!
With any Cherokee Wolf Pack toy hauler by Forest River, you will enjoy never-ending adventures. These versatile models feature outdoor storage for hiking gear, fishing poles, and more, plus they come with a patio awning where you can relax in the shade. Kitchen and bath amenities come standard, along with comfortable sleeping spaces and plenty of interior storage for your belongings. You will also love how easy it will be to load up your toys using the ramp door!
I was working in Gillette for the day and had furnace issues , called and asked if they could help me out. They were very helpful and were able to fix it and get me on my way. This was all done in no time and without an appointment. Great experience - Von
Stock# C223450
| Sleeps | 4 |
| Length | 30 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Hitch Weight | 1125 lbs |
| GVWR | 11325 lbs |
| Dry Weight | 6518 lbs |
| Cargo Capacity | 4807 lbs |
| Fresh Water Capacity | 96 gals |
| Grey Water Capacity | 44 gals |
| Black Water Capacity | 44 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Cooktop Burners | 2 |
| Number of Awnings | 1 |
| Axle Weight | 5100 lbs |
| Garage Size | 14 ft 2 in |
| AC BTU | 15000 btu |
| Awning Info | 18' |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 5NHTCTA29SC223450 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


