New 2026 Forest River RV FR3 31DS Motor Home Class A
6000 W GENERATOR / COMBO WASHER DRYER PREP / KIND BED / POWER PACKAGE / 3 TV !!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 FR3 31DSF
- TAUPE INTERIOR DÉCOR
- TOBACCO HARDWOOD CABINETRY
- RVIA SEAL
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
You Save: $57,485
Sale Price: $129,995
Stock# 38432
Chassis: Ford F53
Interior Color: TAUPE INTERIOR DÉCOR
| Sleeps | 6 |
| Slides | 2 |
| Length | 32 ft 5 in |
| Ext Width | 8 ft 5 in |
| Ext Height | 12 ft 6 in |
| Int Height | 6 ft 10 in |
| Interior Color | TAUPE INTERIOR DÉCOR |
| Fresh Water Capacity | 45 gals |
| Grey Water Capacity | 42 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Generator | 6 KW NPS Yamaha |
| Fuel Type | Gas |
| Miles | 2286 |
| Engine | 7.3L V8 |
| Chassis | Ford F53 |
| Wheelbase | 190 in |
| Available Beds | King |
| LP Tank Capacity | 103 |
| VIN | A02867 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


