New 2026 Forest River RV No Boundaries NB20.4 Beast Mode Travel Trailer
BEAST MODE WITH INDEPENDENT SUSPENION / REAR BATHROOM / OUTDOOR KITCHEAN / TWO 200W SOLAR PANEL W/ 2000 w INVERTER
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:-
- 2026 NOBO 20.4-BM
- MOSSEY CLOUD INTERIOR DÉCOR
- C-SERIES PACKLAGE
- EXTENDED SEASON READY - (ALUMINUM FRAMED FLOOR W/BLOCK FOAM INSULATION, SEALED UNDERSELL Y W/FORCED HEAT & RADIANT FOIL BARRIER, 12V TANK HEATERS), FIBERGLASS FRONT CAP WI LED LIGHTING, ALL TERRAIN TIRES W/ TPMS, 200W SOLAR PANEL & 30 AMP
- CONTROLLER, SOLAR INVERTER PREP, 15K BTU A/C, CENTRAL VAC SYSTEM W/HOSE KIT, 12V
- REFER, UPGRADED SLOW CLOSE SHOWER DOOR (SELECT MODELS), SURF(X)® SEAMLESS C'TOPS, AIR FRYER MICRO, UPGRADED DINETTE PEDESTAL LEG, LARGE KIT. SINK W/CUP WASHER, BLUE TOOTH AUDIO W/MARINE GRADE SPEAKERS, SOLID ENTRY STEP(S), OUTDOOR KITCHEN, TANKLESS WATER HEATER, HOT & COLD EXT. SPAY PORT, PWR TONGUE JACK, SLAM LATCH BAGGAGE DOORS, ELEC AWNING WILED LIGHT STRIP, BLACK GLASS FRICTION HINGE ENTRY DOOR(S), ROOF LADDER PREP, REAR CAMERA PREP, BATTERY DISCONNECT, INT & EXT MOTION LIGHTS, INT & EXT USB C-PORTS, 2" REAR ACCESSORY HITCH, SUPERIOR LAMINATED CONSTRUCTION FEATURING AZDEL
- COMPOSITE PANELS
- TANDEM AXLE BEAST MODE PACKAGE
- BEAST MODE INDEPENDENT SUSPENSION,
- ADDITIONAL 200 WATT SOLAR PANEL (400 WATTS TOTAL), 2000 WATT INVERTER W/ CONTROLLER,
- FRESH WATER FILTER, MAXXAIR VENT COVER
- RVIASEAL
Although they couldn’t help with the repair of my specific problem, they were willing to take the time to help me locate another dealer/repair shop in town who could. - Joseph
You Save: $17,025
Sale Price: $37,995
Stock# 38633
| Sleeps | 3 |
| Slides | 1 |
| Length | 24 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 6 in |
| Hitch Weight | 670 lbs |
| Dry Weight | 5373 lbs |
| Cargo Capacity | 1500 lbs |
| Fresh Water Capacity | 40 gals |
| Grey Water Capacity | 40 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | Murphy |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | 12V TV |
| Awning Info | 16' |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 30 amp |
| VIN | 027762 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


