New 2026 Forest River RV Puma Camping Edition 18BHCE Travel Trailer
Double bunks, a queen bed, and extra space make the 2026 Puma 18BHCE your family’s adventure-ready home on wheels!
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
You Save: $15,912
Sale Price: $19,993
Stock# 108974
| Sleeps | 8 |
| Slides | 1 |
| Length | 23 ft 1 in |
| Ext Width | 7 ft 6 in |
| Ext Height | 10 ft 5 in |
| Hitch Weight | 515 lbs |
| GVWR | 5615 lbs |
| Dry Weight | 4159 lbs |
| Cargo Capacity | 1456 lbs |
| Fresh Water Capacity | 34 gals |
| Grey Water Capacity | 30 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | 12V Black Glass |
| Cooktop Burners | 2 |
| Shower Size | 24" x 40" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 lbs |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| Axle Count | 1 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 5ZT2PUGC5T4027461 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


