New 2026 Forest River RV Puma Tracks 3060RKTS Travel Trailer
$8,535 in options including Theater Seating, Bedroom A/C, Outside Griddle and more Call 215-822-1345 or come by today
2026 Forest River Puma Tracks 3060RKTS Travel Trailer – Triple Slide Rear Kitchen with King Bedroom Comfort
THIS RV INCLUDES PRIORITY NATIONWIDE RV SERVICE NETWORK
Key Features
Sleeping Arrangements
-
Front private bedroom with king bed slide
-
Dresser and closet for organized storage
-
Wardrobe with washer/dryer prep
Living Area
-
60" tri-fold sofa for relaxing or additional sleeping space
-
Two theater seats for comfortable viewing
-
Half dinette with bench seating
-
Triple slides create a spacious open interior
Kitchen
-
Rear kitchen with U-shaped counter for maximum prep space
-
11 cu. ft. refrigerator
-
Pantry for dry goods and snacks
-
Stainless steel sink
-
Smoked glass kitchen cabinet doors
Exterior Features
-
Two power awnings with LED lighting
-
Exterior storage compartments
-
Slam latch baggage doors with magnetic catches
FOR MORE INFORMATION AND GREAT BUYING EXPERIENCE PLEASE STOP BY or GIVE US A CALL AT 215-822-1345 OR STOP BY AND LET US SHOW YOU ALL WE HAVE TO OFFER. CAMPERS INN OF PHILA located at 1651 BETHLEHEM PIKE (RT 309), HATFIELD, PA 19440
SALES DEPARTMENT HOURS;
MONDAY thru THURSDAY TIL 6:00 PM
FRIDAY & SATURDAY's TIL 5:00 PM
AFTER HOURS BY APPOINTMENT
CLOSED SUNDAYS
Thank you, Sharon, for the outstanding service at Summerland RV. Its people like you that makes all the difference in the RV Industry. I called you as a Winnebago Dealership, you listened to what I needed, ordered the parts, and did not give me the traditional run around. I truly appreciated the leadership, sincerity in you organizing everything for me to come in to have the parts installed in a timely - Wallace
You Save: $26,301
Sale Price: $47,977
Stock# 110573
Interior Color: COGNAC
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 37 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Interior Color | COGNAC |
| Hitch Weight | 1050 lbs |
| GVWR | 9703 lbs |
| Dry Weight | 8090 lbs |
| Cargo Capacity | 1575 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 106 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Electric |
| Refrigerator Size | 11 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 48" |
| Number of Awnings | 2 |
| Water Heater Type | Tankless on demand |
| TV Info | LR TV |
| Awning Info | 11' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 4X4TPXG21TN061500 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


