New 2026 Forest River RV Puma Tracks 3300FLBS Travel Trailer
$8,535 in options including Theater Seating, Bedroom A/C, Outside Griddle and more Call 215-822-1345 or come by today
2026 Forest River Puma Tracks Travel Trailer 3300FLBS – Spacious Front Living, King Bedroom, and Residential Comfort
The Puma Tracks 3300FLBS delivers true residential living with a front living room, triple slides for maximum space, and a private rear bedroom with a king bed. Thoughtful storage, a full rear bath, and modern finishes make this an ideal trailer for extended stays or weekend getaways.
Key Features
Front Living Area
-
Triple slides for an open, spacious layout
-
L-shaped sofa with tri-fold sleeper on one end
-
Theater seating for comfortable relaxation
-
Front entertainment center with TV and fireplace
Rear Private Bedroom
-
King bed slide out for added walking space
-
Dual wardrobes for clothing storage
-
Built-in desk with drawers for work or organization
Full Rear Bath
-
Dual bath sinks for added convenience
-
Spacious layout with washer and dryer prep
Exterior & Construction
-
Fully enclosed and heated underbelly
-
Fully laminated roof and rear wall
-
Slam latch baggage doors with magnetic catches
-
Power awning with LED lighting
THIS RV INCLUDES PRIORITY NATIONWIDE RV SERVICE NETWORK
FOR MORE INFORMATION AND GREAT BUYING EXPERIENCE PLEASE STOP BY or GIVE US A CALL AT 215-822-1345 OR STOP BY AND LET US SHOW YOU ALL WE HAVE TO OFFER. CAMPERS INN OF PHILA located at 1651 BETHLEHEM PIKE (RT 309), HATFIELD, PA 19440
SALES DEPARTMENT HOURS;
MONDAY thru THURSDAY TIL 6:00 PM
FRIDAY & SATURDAY's TIL 5:00 PM
AFTER HOURS BY APPOINTMENT
CLOSED SUNDAYS
Did not buy today, but I will be back! Shawn showed me what I asked to see and walked me through what might fit my needs. I am coming back when I'm ready to buy. Best prices on 2025 units. - Paul
You Save: $26,555
Sale Price: $46,989
Stock# 110576
Interior Color: COGNAC
| Sleeps | 4 |
| Slides | 3 |
| Length | 36 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 1 in |
| Interior Color | COGNAC |
| Hitch Weight | 1015 lbs |
| GVWR | 9643 lbs |
| Dry Weight | 7978 lbs |
| Cargo Capacity | 1627 lbs |
| Fresh Water Capacity | 42 gals |
| Grey Water Capacity | 76 gals |
| Black Water Capacity | 38 gals |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Electric |
| Refrigerator Size | 11 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 30" x 48" |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| TV Info | LR TV |
| Awning Info | 21' Power with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 4X4TPXJ27TN060991 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


