New 2026 Forest River RV Puma Unleashed 25TH Toy Hauler Travel Trailer
$13,544.45 in Options including, Outside Kitchen w/Griddle, Power Tongue Jack, Rear Patio Deck, Double Electric Trac Queen Bed.
Palomino Puma Unleashed toy hauler 25TH highlights:
- Front RV Queen Bed
- 17' Power Awning
- 40" Tub
- 7' 3" Ramp Door Spring Assist
Toy Hauler / Garage
-
Rear ramp door (7'3") with spring assist
-
About 11-ft cargo garage for ATVs, bikes, or gear
-
Two flip-up sleeper sofas in garage
-
Optional electric lift queen bed for extra sleeping
Sleeping & Layout
-
Front RV queen bedroom with wardrobe and storage
-
Garage area converts into additional sleeping space
-
Sleeps multiple people depending on options
Kitchen
-
21" oven and cooktop
-
1.3-cu-ft convection microwave / air fryer
-
11-cu-ft 12V refrigerator
-
Optional outside kitchen with griddle
Bathroom
-
Full bath with 40" tub/shower
-
Skylight above shower for extra light
Exterior & Comfort
-
17-ft electric awning
-
13,500 BTU A/C with heat pump
-
Bluetooth stereo with exterior speakers
-
Outside shower and tinted windows
Call, Click, Text or Visit Us Today at Campers Inn of Kings Mountain and Find Your Away!
Stock 360 Tour & Stock Images may be shown. Colors & Specs may vary.
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $7,730
Sale Price: $36,969
Stock# 105274
Interior Color: COGNAC
| Sleeps | 4 |
| Length | 29 ft 9 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 12 ft 2 in |
| Interior Color | COGNAC |
| Hitch Weight | 845 lbs |
| GVWR | 8873 lbs |
| Dry Weight | 6173 lbs |
| Cargo Capacity | 2700 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | 12V Black Glass |
| Refrigerator Size | 11 cu ft |
| Shower Size | 40" |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 11 ft |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 17' Electric with LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Tub/Shower Combo |
| VIN | 5ZT2PTPBXT4025352 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


