New 2026 Forest River RV Puma Vista 401RLFT Destination Trailer
COGNAC DECOR
VALUE SHOPPER LOFT PACKAGE
(3) A/C'S, SMART TV, TANKLESS WATER HEATER, WASHER/DRYER PREP, WIFI
PREP, STEREO-AM/FM/BLUETOOTH, PRE-WIRED FOR SOLAR SYSTEM, BLACK
TANK FLUSH, PATIO DOOR, RESIDENTIAL REFER, 1.3 CF MICROWAVE, 24"
OVEN W/4 BURNER STOVE, RANGE HOOD, FOLDING GRAB HANDLE, NIGHT
ROLLER SHADES, ABS TUB SURROUND, TV ANTENNA W/ BOOSTER & CABLE
HOOKUP, BEDROOM TV HOOKUP, UNDERMOUNT SINK W/SPRAYER, HIGH-
RISE FAUCET W/SPRAYER, BED SPREAD, LED LIGHTING, CONGOLEUM
DESIGNER LINOLEUM
LOFT PACKAGE
SOLID SURFACE COUNTERTOPS, 50 AMP SERVICE, 5,100 BTU COLOR
CHANGING FIREPLACE, TRI-FOLD SOFA IN LIVINGROOM (N/A ON 420LFT-
THEATRE SEAT IPO TRIFOLD SOFA,) TABLE & CHAIRS, OUTSIDE SHOWER,
12V CEILING FAN IN LIVING ROOM, 2 EXTERIOR SPEAKERS, 4 STABILIZER
JACKS, 30LB GAS BOTTLES & COVER
STACKABLE WASHER/DRYER
ELECTRIC AWNING W/LED STRIPE
CARBON MONOXIDE DETECTOR
Fantastic service and support. Jim and Mike know RVs and even more important know the industry and all the conditions that are affecting RV sales. In addition, RV Kountry went above any beyond when it comes to the sale of my coach. They coordinated battery replacements and other repairs. I would highly recommend RV Kountry. Thanks for all your help. - Greg
You Save: $24,600
Sale Price: $62,900
Stock# N09218
| Sleeps | 8 |
| Slides | 3 |
| Length | 42 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Hitch Weight | 1895 lbs |
| GVWR | 13900 lbs |
| Dry Weight | 12604 lbs |
| Cargo Capacity | 1296 lbs |
| Fresh Water Capacity | 43 gals |
| Grey Water Capacity | 35 gals |
| Black Water Capacity | 35 gals |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | Residential Style |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 4 |
| Shower Size | 32" x 40" |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR Smart TV |
| Awning Info | 21' |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


