New 2026 Forest River RV RiverStone 420RE Fifth Wheel
REAR ENTERTAINMENT WITH L- SHAPED SOFA / WORK DESK / KING BED SUITE / STACKABLE WASHER AND DRYER / DISHWASHER / 3 AC/ REAL PRICE IS $154,995 !!!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 RIVERSTONE 420RE
- SLUMBER SLOTH WOOD – RIBBLEBROOK
- FURNITURE
- BLUE ICE PREMIUM FULL BODY PAINT
- MAX GRAPHICS PACKAGE WITH PAINTED CAPS
- RIVERSTONE LUXURY PACKAGE
- ULTIMATE ELECTRONICS PACKAGE
- LEGACY PACKAGE W/PREMIUM FULL BODY PAINT
- FULL BODY PAINT. 100AH LITHIUM BATTERY, 3RD
- HIGH PERFORMANCE A/C W/HEAT PUMP,
- HYDRAULIC DISC BRAKES, ADDITIONAL 400W OF
- SOLAR PANELS, LCI WASTE MASTER SYSTEM
- PREMIUM PACKAGE
- HELUXCOILEDPIN BOX , 4 CAMERA SYSTEM,
- SLIDE ROOM AWNING TOPPERS W/METAL
- WEATHER SHEILDS, OUTSIDE TV, STARLINK STD KIT
- CARBON MONOXIDE DETECTOR
- RVIA SEAL
They did a great job fixing my motor problem on my Bayliner, the boat tech was very knowledgeable and nice. - Dan
You Save: $67,348
Sale Price: $154,995
Stock# 38644
| Sleeps | 4 |
| Slides | 5 |
| Tire Size | 17.5" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | French Door with Ice Maker |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Convection Cooking | Yes |
| Cooktop Burners | 4 |
| Axle Weight | 8000 lbs |
| LP Tank Capacity | 40 lbs |
| Water Heater Type | Truma Aqua Go Comfort On Demand |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR Samsung LED Smart TV, BR 40" Smart LED TV |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 005421 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


