New 2026 Forest River RV RiverStone 421FK Fifth Wheel
LEGACY PACKAGE W / PREMIUM FULL BODY PAINT-PREMIUM / FRONT KITCHEN / 5 SLIDE OUT / 400 W SOLAR
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 RIVERSTONE 421FK
- COCOA BEAN WOOD - RIPPLEBROOK FURNITURE
- BLUE ICE CREAM PREMIUM FULL BODY PAINT
- MAX GRAPHICS PACKAGE WITH PAINTED CAPS
- RIVERSTONE LUXURY PACKAGE
- ULTIMATE ELECTRONICS PACKAGE
- LEGACY PACKAGE W/PREMIUM FULL BODY PAINT
- FULL BODY PAINT, IOOAH LITHIUM BATTERY, 3RD
- HIGH PERFORMANCE A/C W/HEAT PUMP,
- HYDRAULIC DISC BRAKES, ADDITIONAL 400W OF
- SOLAR PANELS, LCI WASTE MASTER SYSTEM
- 4 CAMERA SYSTEM W/7” MONITOR SCREEN-
- REAR/SIDE/ENTRY VIEW
- SLIDE ROOM AWNING TOPPERS W/METAL
- WEATHER SHIELDS
- 39” OUTSIDE TV
- CARBON MONOXIDE DETECTOR
- RVIA SEAL
Meet the owner in Buffalo and talked to him and gave him a pair of gloves to dump his RV, what a pleasant guy to visit with. I would go in when I’m ready to buy. - Sheldon
You Save: $61,565
Sale Price: $149,995
Stock# 37612
Exterior Color: Frost, Mercury, Blue Ice, Riptide Red Paint Options
| Sleeps | 4 |
| Slides | 5 |
| Length | 45 ft |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 13 ft 4 in |
| Exterior Color | Frost, Mercury, Blue Ice, Riptide Red Paint Options |
| Hitch Weight | 3270 lbs |
| GVWR | 24000 lbs |
| Dry Weight | 18331 lbs |
| Cargo Capacity | 5669 lbs |
| Fresh Water Capacity | 79 gals |
| Grey Water Capacity | 120 gals |
| Black Water Capacity | 40 gals |
| Tire Size | 17.5" |
| Furnace BTU | 40000 btu |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | French Door with Ice Maker |
| Refrigerator Size | 18 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| Axle Weight | 8000 lbs |
| LP Tank Capacity | 40 lbs |
| Water Heater Type | Truma Aqua Go Comfort On Demand |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR 65" Samsung LED Smart TV, BR 40" LED TV |
| Awning Info | 16' Electric with LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 005218 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


