New 2026 Forest River RV Rockwood Mini Lite 2506FK Travel Trailer
"Guaranteed, Lowest Prices in California" FRONT KITCHEN/DUAL ENTRY DOORS /LED TV & FIREPLACE/ TWO 200W SOLAR PANEL !!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 ROCKWOOD 2506FK
-
SEDONA-STONE INTERIOR
-
GREAT EXPECTATIONS PACKAGE
-
EXTRA 200W ROOF SOLAR PANEL
-
4 POWER STAB JACKS
-
EXTRA MAXXAIR VENTILATION FAN AND VENT COVER
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
You Save: $18,905
Sale Price: $38,995
Stock# 39231
| Sleeps | 4 |
| Slides | 1 |
| Length | 25 ft 11 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 10 ft 11 in |
| Hitch Weight | 820 lbs |
| Dry Weight | 5689 lbs |
| Cargo Capacity | 2131 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 58 gals |
| Black Water Capacity | 29 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | RV Queen |
| Refrigerator Type | 12 Volt |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Quick Recovery |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR 12V TV |
| Awning Info | 19' Power with Adjustable Rain Dump and LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| VIN | 468712 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


