New 2026 Forest River RV Rockwood Signature 290SFK Fifth Wheel
"Guaranteed, Lowest Prices in California" FRONT KITCHEN / KING BED / THEATRE SEATING / 3 SLIDE TOPPER / 2TV / 2 AC / REAL PRICE IS $66,995 !!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 ROCKWOOD 2905SFK
- TWO TONE LINEN INTERIOR
- MILLERSBERG ELITE PACKAGE
- 15K BTU 2ND ROOF A/C W/HEAT
- 3 SLIDE TOPPERS
- SMART BEDROOM TV
- KING BED IPO QUEEN BED
- RVIA SEAL
We purchased a camper from a private party and were looking to get setup for the 4th of July. The service department was able to take time and go over the ins and out of my new to me camper and also install a solar charging system. I can’t Express how grateful I am and when it comes time… I will not shop anywhere else for our next camper!!! - Thomas
You Save: $16,474
Sale Price: $66,995
Stock# 38928
| Sleeps | 2 |
| Slides | 3 |
| Length | 29 ft 10 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 3 in |
| Hitch Weight | 1635 lbs |
| Dry Weight | 8764 lbs |
| Cargo Capacity | 2134 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 180 gals |
| Black Water Capacity | 39 gals |
| Tire Size | 16 |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 30 Lbs. |
| Water Heater Capacity | 12 gal |
| Water Heater Type | Gas/Electric |
| TV Info | LR Smart TV |
| Awning Info | 11´ & 13´ Power with Adjustable Rain Dump and LED Light Strip |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 910312 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


