New 2026 Forest River RV Rockwood Ultra Lite 2608BS Travel Trailer
"Guaranteed, Lowest Prices in California" FRONT KITCHEN / THEATRE SEATING / TWO SLIDE OUTS / / TWO 200 WATT SOLAR / 1800 INVERTER / BAL 5.3 LEVELING AUTO LEVELING/REAL PRICE IS $46,995!!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 ROCKWOOD 2608BS
- SEDONAWOOD-STONE INTERIOR
- COAST TO COAST PACKAGE
- PLATINUM PACKAGE
- SHIPPING COVER
- DAY/NIGHT ROLLERSHADES
- EXTRA 200W ROOF SOLAR PANEL
- EXTRA MXXAIR VENT FAN AND VENT COVER- LIVING ROOM
- RIVA SEAL
Absolutely amazing and so kind! We have a hybrid travel trailer and we were getting tossed around traveling from the Denver area to Miles City Mt. During the trip we had a mishap with an hidden and illplaced clearance bar that resulted in roof damage and antenna damage. We called them from Douglas, Wy to see if they could at least install an anti-sway system. They were ready for us the minute we pulled - Lindsay
You Save: $12,287
Sale Price: $46,995
Stock# 38439
| Sleeps | 3 |
| Slides | 2 |
| Length | 29 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Hitch Weight | 902 lbs |
| Dry Weight | 6876 lbs |
| Cargo Capacity | 1826 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 90 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| LP Tank Capacity | 20 Lbs. |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Gallon Quick Recovery Auto Ignite Gas/Electric |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR Smart TV |
| Awning Info | 21' Power Awning w/ Adjustable Rain Dump & LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Radius |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 199727 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


