New 2026 Forest River RV Rockwood Ultra Lite 2906RL Travel Trailer
Rear Living / 2ND ROOF AC W/HEAT / AUTO LEVELING/ TWO 200W SOLAR PANELS/ RELA PRICE IS $52,995!!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 ROCKWOOD 2906RL
- SEDONAWOOD-STONE INTERIOR
- COAST TO COAST PACKAGE
- PLATINUM PACKAGE
- 15K BTU 2ND ROOF A/C
- SHIPPING COVER
- EXTRA 200W ROOF SOLAR PANEL
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $23,224
Sale Price: $52,995
Stock# 39244
| Sleeps | 5 |
| Slides | 2 |
| Length | 35 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 3 in |
| Hitch Weight | 864 lbs |
| Dry Weight | 8149 lbs |
| Cargo Capacity | 1840 lbs |
| Fresh Water Capacity | 54 gals |
| Grey Water Capacity | 45 gals |
| Black Water Capacity | 45 gals |
| Furnace BTU | 35000 btu |
| Available Beds | Queen |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 2 |
| LP Tank Capacity | 20 Lbs. |
| Water Heater Capacity | 6 gal |
| Water Heater Type | Quick Recovery Auto Ignite Gas/Electric |
| AC BTU | 15000 btu |
| TV Info | LR SMART TV |
| Awning Info | 10' & 11'6" Power Awning w/ Adjustable Rain Dump & LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| Solar Wattage | 200 watts |
| VIN | 201093 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


