New 2026 Forest River RV Sabre 36DBB Fifth Wheel
TWO BEDROOM/ TWO FULL BATH/ DOUBLE QUEEN HUGE LOFT/ JUICE PACK W/200 WATT SOLAR PANEL
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 SABRE 36DBB
- COFFEE & CREAM DÉCOR
- CONVEINENCE PACKAGE
- BISTRO KITCHEN PACKAGE
- ULTIMATE COMFORT PACKAGE
- JUICE PACK W/200 WATT SOLAR PANEL
- RVIA SEAL
Anne was an excellent salesperson. She took her time to show us and help us over several months. Always gracious and considerate until we made a decision. We got a fair trade and a great deal.
Much in contrast to an unnamed out of town place where we were under intense pressure to buy the moment we stepped inside.
The rest of the staff were equally helpful. Financing was easy and straightforward. - Joe
You Save: $44,001
Sale Price: $76,995
Stock# 39161
| Sleeps | 6 |
| Slides | 5 |
| Length | 43 ft 2 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Hitch Weight | 2425 lbs |
| Dry Weight | 13243 lbs |
| Cargo Capacity | 3182 lbs |
| Fresh Water Capacity | 49 gals |
| Grey Water Capacity | 114 gals |
| Black Water Capacity | 76 gals |
| Available Beds | Camper King, Queen |
| Refrigerator Type | Residential Size |
| Number of Awnings | 2 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR Residential TV |
| Awning Info | 10' 8" and 16' Adjustable Power with LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 117940 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


