New 2026 Forest River RV Sabre 37FLH Fifth Wheel
Front Living / Outdoor Kitchen / 2 Bathroom / King Bed / Juice Pack w/200 watt solar panel / 2AC
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are-
- 2025 SABRE 37FLH
- COFFEE & CREAM DÉCOR
- CONVENIENCE PACKAGE
- BISTRO KITCHEN PACKAGE
- ULTIMATE COMFORT PACKAGE
- JUICE PACK W/200 WATT SOLAR PANEL
- RVIA SEAL
The team here is awesome to work with. They went above and beyond to get us out the door even faster than usual. Service is great. Sales team is friendly and not pushy. Management and finance were great. This is a great place to purchase your RV from. - Christopher
You Save: $46,249
Sale Price: $72,995
Stock# 37782
| Sleeps | 6 |
| Slides | 5 |
| Length | 42 ft 4 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Hitch Weight | 2515 lbs |
| Dry Weight | 12503 lbs |
| Cargo Capacity | 2800 lbs |
| Fresh Water Capacity | 49 gals |
| Grey Water Capacity | 68 gals |
| Black Water Capacity | 68 gals |
| Available Beds | Camper King |
| Refrigerator Type | Residential Size |
| Number of Awnings | 2 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR Residential TV |
| Awning Info | 14' Adjustable Power with LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Shower w/Seat |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 116622 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


