New 2026 Forest River RV Sabre 38DBL Fifth Wheel
AUTO LEVELING / DOUBLE BEDROOM/ DOUBLE BATHROOM/ LOFT / 2 AC/ KING BED/ WITH 200 W SOLAR PANEL
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 SABRE 38DBL
- COFFEE & CREAM DÉCOR
- CONVENIENCE PACKAGE
- BISTRO KITCHEN PACKAGE
- ULTIMATE COMFORT PACKAGE
- JUICE PACK W/200 WATT SOLAR PANEL
- RIVA SEAL
After over 20 plus years we found Schieks RV, in Manitowoc and we are so glad we did, Tina was knowledgable and genuine you can tell she truly wants what is best for you and cares just like she would if buying a camper/fifth wheel for herself.
We met the service team when first looking at the fifth wheel and again at walk through making sure everything was set for us, explaining everything and - Allan
You Save: $47,617
Sale Price: $70,995
Stock# 38297
| Sleeps | 8 |
| Slides | 4 |
| Length | 42 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 13 ft 5 in |
| Hitch Weight | 2310 lbs |
| Dry Weight | 13073 lbs |
| Cargo Capacity | 2800 lbs |
| Fresh Water Capacity | 49 gals |
| Grey Water Capacity | 106 gals |
| Black Water Capacity | 68 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | Camper King |
| Refrigerator Type | Residential Size |
| Shower Size | 36" x 24" |
| Number of Awnings | 2 |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 30000 btu |
| TV Info | LR Residential TV |
| Awning Info | 10' 8" and 16' Adjustable Power with LED Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| VIN | 117215 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


