New 2026 Forest River RV Salem T26DBUD Travel Trailer
Forest River Salem travel trailer T26DBUD highlights:
- Dual Entry
- Double-Size Bunks
- Exterior Camp Kitchen
- Custom King Bed with Versa-Tilt
- Walk-In Pantry
As you get away for the weekend to enjoy nature's beauty, you'll be so glad that you chose to bring this Salem travel trailer along! The full kitchen with double sinks, cooktop, and two pantries will allow you to prep meals whenever it is convenient for you, and the large slide that contains the U-shaped dinette and Versa-Lounge will deliver extra space to the interior so that you don't feel cramped. Your kids will be able to invite a friend or two because of the double-size bunks that are in the back, and since these bunks are right next to the full bathroom, your kids won't have to search far in the middle of the night.
The Salem travel trailers are packed with hassle-free camping amenities! There are a variety of floorplans to choose from between three different regions. The heated and enclosed Accessibelly will help protect against the elements and debris during transport, and the exterior retro/metal redesign is sure to be eye-catching! There are stylish roller shades inside, along with updated backsplash, elegant curtain rods and curtains, plus many more interior comforts! Choose a Salem travel trailer today for quality and value!
I was having trouble with my BMPRO and we called Burton campers and shared what was going on then we were transferred to Easton. He understood our problem and was extremely helpful in helping me resolve our issues. Great customer service and support. We need more Eastons in the workplace we live in California and had to call Alabama to get the help we needed. Great job Easton
- Sandra
You Save: $17,490
Sale Price: $34,990
Stock# 255391
Interior Color: Eclipse
| Sleeps | 10 |
| Slides | 1 |
| Length | 33 ft 8 in |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 2 in |
| Interior Color | Eclipse |
| Hitch Weight | 730 lbs |
| Dry Weight | 6822 lbs |
| Cargo Capacity | 2708 lbs |
| Fresh Water Capacity | 61 gals |
| Grey Water Capacity | 74 gals |
| Black Water Capacity | 32 gals |
| Number Of Bunks | 2 |
| Available Beds | Custom King with Versa-Tilt |
| Refrigerator Type | 12V |
| Cooktop Burners | 3 |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand |
| AC BTU | 13500 btu |
| Awning Info | 18' with 4K Blade Lighting |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| VIN | 4X4TSMB22TT117296 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


