New 2026 Forest River RV Shockwave 4017GX Toy Hauler Fifth Wheel
Call for details.
I give this dealership and all the employees there a five out of a five star rating. Everyone went above and beyond. They were so helpful with everything. I couldn't be happier with the service there! - Jon
You Save: $59,932
Sale Price: $96,978
Stock# SW07974
| Sleeps | 7 |
| Slides | 3 |
| Length | 54 ft |
| Fresh Water Capacity | 150 gals |
| Tire Size | 16" |
| Fuel Capacity | 40 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Refrigerator Type | 12V Residential Style |
| Refrigerator Size | 16 cu ft |
| Shower Size | 48" |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 17 ft |
| LP Tank Capacity | 30 lbs |
| Water Heater Type | Tankless |
| AC BTU | 54000 btu |
| TV Info | LR TV |
| Awning Info | 10' 10" Electric w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Number of LP Tanks | 2 |
| Shower Type | Standard |
| Electrical Service | 50 amp |
| Solar Wattage | 200 watts |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


