New 2026 Forest River RV Stealth 2730 Toy Hauler Travel Trailer
Forest River Stealth toy hauler 2730 highlights:
- Spacious Full Bath
- King Bed
- Ramp Door
- Exterior Storage
Spend your weekends riding the trails with this toy hauler in tow! There is 16' 1" total garage space for your toys and a ramp door for quick unloading. While the chef of your group is preparing lunch on the cooktop, everyone else can play a card game at the electric pass-thru dinette. This model includes an entertainment center directly across from the dual lounge chairs for all-around comfort. The king bed in the front private bedroom is sure to bring a great night's rest, while your guests sleep on the dinette or drop-down electric bed above!
Each Stealth toy hauler by Forest River is off-road approved thanks to their solid foundation and luxury features! The versatile garage areas can be used for both toy storage plus seating and sleeping spaces. There is full bath and kitchen amenities to make camping easier than ever, and you'll find ample storage space for food, gear, personal belongings and more. Each fifth wheel and travel trailer also features generator prep if you'd like to further customize your Stealth toy hauler!
PLEASE NOTE: GENERIC IMAGES AND/OR GENERIC DESCRIPTIONS ABOUT UPGRADES MAY BE USED AND MAY NOT FULLY REPRESENT THE ACTUAL TRAILER. FOR THE MOST ACCURATE INFORMATION AND PHOTOS, PLEASE CONTACT US DIRECTLY.
Randy and Tim helped us out. We needed some new batteries on our trip from Indianapolis to Bend, OR. Not only did they get us the batteries, when we needed a new connection made they drove us down to the local Napa and got us back. Also stayed open an hour past closing to make sure we were good. - Dan
You Save: $19,655
Sale Price: $54,995
Stock# TF025607
| Sleeps | 6 |
| Length | 34 ft 1 in |
| Ext Width | 8 ft 6 in |
| Ext Height | 12 ft 9 in |
| Hitch Weight | 1470 lbs |
| GVWR | 13470 lbs |
| Dry Weight | 8429 lbs |
| Cargo Capacity | 5041 lbs |
| Fresh Water Capacity | 102 gals |
| Grey Water Capacity | 82 gals |
| Black Water Capacity | 42 gals |
| Number Of Bunks | 1 |
| Available Beds | King |
| Convection Cooking | Yes |
| Number of Awnings | 1 |
| Garage Size | 16 ft 1 in |
| Axle Count | 2 |
| Shower Type | Radius |
| VIN | 4X4TSFC23TF025607 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


