New 2026 Forest River RV Vibe 2600RK Travel Trailer
Rear Kitchen / Panoramic Windows / Washer Dryer Prep / 200 Watt Roof Solar/ TWO AC!!
The following is a list of Additional Options besides the Standard Features come with the unit are:
- 2026 VIBE 2600RK
- RYE DECOR
- THE RESERVE PACKAGE
- 50 AMP SERVICE
- 2ND 13.5K BTU A/C
- 200 WATT SOLAR PANEL AND 30 AMP CONTROLLER
- RVIA RVIA SEAL
- DPU DEALER PICKUP
Awesome experience. Shawn was great and super helpful, very knowledgeable and made things very easy and quick. - Christopher
You Save: $15,697
Sale Price: $39,995
Stock# 38813
| Sleeps | 5 |
| Slides | 1 |
| Length | 34 ft |
| Ext Width | 8 ft |
| Ext Height | 11 ft 4 in |
| Hitch Weight | 875 lbs |
| Dry Weight | 6938 lbs |
| Cargo Capacity | 2737 lbs |
| Fresh Water Capacity | 38 gals |
| Grey Water Capacity | 96 gals |
| Black Water Capacity | 30 gals |
| Available Beds | Custom King |
| Refrigerator Type | 12V |
| Refrigerator Size | 10.7 cu ft |
| Cooktop Burners | 3 |
| Shower Size | 36" x 30" |
| Number of Awnings | 1 |
| Water Heater Type | On Demand Tankless |
| AC BTU | 31500 btu |
| TV Info | LR TV |
| Awning Info | 20' w/LED Lights |
| Axle Count | 2 |
| Washer/Dryer Available | Yes |
| Shower Type | Walk-In Shower |
| VIN | 127387 |
Loading
www.usedrvsforsale.com is not responsible for any misprints, typos, or errors found in our website pages. Any price listed excludes sales tax, registration tags, and delivery fees. Manufacturer-provided pictures, specifications and features may be used as needed. Inventory shown may be only a partial listing of the entire inventory. Please contact us at 800-515-9672 for availability as our inventory changes rapidly. All calculated payments are an estimate only and do not constitute a commitment that financing or a specific interest rate or term is available.
Manufacturer and/or stock photographs may be used and may not be representative of the particular unit being viewed. Where an image has a stock image indicator, please confirm specific unit details with your dealer representative.


